Zirkonyum Diş Renk Skalası

Zirkonyum Diş Nedir? Zİrkonyum Diş Kimlere Yapılır?

Zirkonyum dişte kullanılan zirkonyum maddesi diş hekimlerince özel olarak seçilmiş, sağlığa zararı bulunmayan ve oldukça dayanıklı bir maddedir. Zirkonyum diş, özel ve dayanıklı maddeden üretilen protez dişe verilen addır. Zirkonyum Dişin özelliklerini sıralayacak olursak:


  1. Oldukça dayanıklı bir maddeden yapılmıştır.
  2. Dayanıklılığın verdiği bir özellikle aşınma ve yıpranmalara karşı dayanıklıdır
  3. Doğal dişler kadar ışık geçirgenliği bulunur, porselene kıyasla daha şeffaftır.
  4. Porselen dişteki kadar diş kaybı yaşatmaz daha diş dostudur.
  5. Yemeklerden ve içeceklerden etkilenmez, erimez.
  6. Boyutu, rengi ve şekli değiştirilebilir.
  7. Bio uyumlu bir maddedir.

Gerçek dişler ile görsel ve yapısal olarak çok uyumlu bir madde olan zirkonyum hem ön dişlerde hem de arka dişlerde kullanılabilir. Doğal görüntüsü sayesinde dişlerinizdeki kaplamalar belirli olmayacak ve mükemmel bir gülümsemeye sahip olacaksınız.

Zirkonyum Diş

Zirkonyum Dişi Kimler Kullanabilir? Zirkonyum Diş Kimlere yapılır?

Zirkonyum diş özel labaratuvarlarda yüksek ısılara maruz bırakılarak hazırlanırlar ve bu sayede sağlamlık dereceleri artırılır. Ayrıca bio uyumlu bir malzeme olması sayesinde vücut zirkonyumu kabul edecektir. Bu noktada zirkonyumun vücuda bir zararı olur mu ya da bünyem kaldırır mı gibi sorular sorulmasına gerek kalmamaktadır. Genç, yaşlı her yaş aralığı gönül rahatlığıyla kullanabilir.

 

Zirkonyum kaplama uygulanacak dişin doktorlar tarafından muayene edilmesi ve belirlenmesi çok önemlidir. Mükemmel gülüş tasarımı için çok önemli ve modern bir yöntem olmasına karşın zirkonyum kaplama dişler gerçek dişin yerini alamazlar. Bu unutulmaması gereken bir noktadır.

 

 

Size uygun bir gülüş tasarımının yaratılması için Olydent Bayrampaşa Diş Kliniğimizi ziyaret edebilir, online randevu sistemimizden randevunuzu oluşturabilir ya da 0531 964 2737 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Placeholder

Zirkonyum Diş Zararlı Mıdır?

Zirkonyum diş bio uyumlu bir element olan zirkonyumdan yapıldığı için vücuta hiçbir zararı yoktur. Zirkonyum kaplama tedavisi uygulandıktan sonra vücut doğrudan protez dişi kabul eder. Herhangi bir yan etkisi bulunmadan yıllarca kullanılabilir. Zirkonyum dişin kendilerine uygun olup olmadığını düşünenler için kolaylıkla genç, yaşlı fark etmeksizin uygun olduğunu söyleyebiliriz.


Daha detaylı bilgi almak için yorum yazabilir, online randevu sistemimizden randevu talebi oluşturabilir ya da 0531 964 2737 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Hemen Randevu Oluşturalım!