Seramik Diş Teli Gülen Yüz

Seramik Diş Teli Tedavisi – Seramik Diş Teli Uygulaması

İçerik gizle
Seramik diş teli tedavisi, diğer bir adıyla seramik diş teli uygulaması diş çapraşıklıklarının ve diş yapısal bozukluklarının giderilmesine yönelik uygulanan ortodontik bir diş tedavi yöntemidir.

Dişler ve diş etleri insanların hayat kalitesini etkileyen unsurlardır. Olası bir diş yapı bozukluğu ya da diş eti hastalığı hayat kalitemizi önemli ölçüde düşürebilir. Bu sebeple diş ve diş eti sağlığının korunması tüm insanlar için oldukça önemlidir.

 

Diş yapı bozuklukları, diş çapraşıklıkları hastaların psikolojileri üzerinde de olumsuzluklar oluşturabilir. Çünkü dişler arkadaş ortamında, iş ve aile gibi sosyal hayatlarında yani kısaca her anımızda görünen ve yapı bozukluğu durumunda hastayı rahatsız edebilen bir unsurdur. Çünkü insanlar daha güzel bir gülümseme ve güzel bir görünüşe sahip olmak isterler.

Seramik Diş Teli Görünümü

Diş ve Çene Yapısının Dış Görünüşteki Önemi

İnsanların dış görünüşlerini tamamlayan en büyük unsur yüzdür.  Yüz bölgesinde ise dişlerin görünümünün iyi olması genel görünürlük anlamında çok büyük bir fayda sağlar. 

Diş ve çene yapısının dış görünüşteki önemi çok büyüktür. Çünkü diş ve çenenin yüzün en önemli yapısal bölgeleri olduğu düşünüldüğünde çene ve dişlerin güzel olması genel dış görünümün güzel olmasıyla doğru orantılıdır. 

 

Dişlerde ve çenede meydana gelebilecek ufak bozukluklar dahi dış görünüşümüzü önemli ölçüde etkileyecektir. Bu gibi problemler yaşayan hastaların ortodontik bir tedavi görmesi çok önemlidir.

 

 

Diş Teli Tedavisinin Önemi

Diş teli tedavileri diş çapraşıklıklarının giderilmesi ve çene yapısının düzeltilmesi noktalarında oldukça önemlidir. Dişlerinde çapraşıklık sorunu yaşayan insanlar ortodontik uygulamalardan birisi olan diş teli tedavisiyle birlikte bu problemlerin giderilmesini sağlayabilir. 

Diş teli tedavisi sadece yapısal olarak dişlerin ve çenenin yapısının düzeltilmesinden çok daha fazlasıdır. Örneğin diş çapraşıklıkları giderilmiş bir hasta hayata daha güzel gülümseyecek, görsel olarak yüz bölgesi daha güzel görünecek ve psikolojik olarak kendisini daha rahat hissedecektir. Kendisini psikolojik olarak rahat hisseden bir insan hayat kalitesini de artırma eğilimindedir.

Diş Teli Tedavisi Nedir? Nasıl Takılır?

Diş teli tedavisi, diğer bir adıyla diş teli uygulaması dişteki ve çenedeki yapı bozukluklarını gidermeyi amaçlayan bir ortodontik tedavi yöntemidir. 

Hastanın diş yapı bozukluklarının ve diş çapraşıklıklarının giderilmesi noktasında diş teli çeşitleri arasında kullanılacak materyalin büyük bir önemi vardır. Seramik diş teli, diş telleri arasında en dayanıklı ve uzun ömürlü diş telleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yönüyle birçok ortodonti doktoru diş teli uygulamalarında oldukça kaliteli olan seramik diş teli kullanmaktadır.

Diş teli uygulaması dişlerin üzerine farklı yöntemlerle ve dolgu malzemeleri kullanılarak, küçük kare kutu görünümlü kutuların yapıştırılmasıyla başlar. Bu kutu görünümlü madde braket olarak adlandırılır. Bu braketlerin ortasında sonrasında dişin yapısını düzeltebileceğimiz tellerin geçeceği büyüklükte boşluklar bulunur. Bu boşluklardan tel geçirilerek tüm dişler birbirleriyle bağlantılı hale getirilirler. Sonrasında ortodonti doktorları braketler ve tel yardımıyla olmasını istediği görüntüyü dişlere kazandırır.
 

Seramik Diş Teli Kötü Mü Görünür?

Seramik diş teli yapısı itibariyle dayanıklı ve uzun ömürlü bir diş teli çeşididir. Bu teller uzun süre kullanılabileceği gibi diş yapısında kapsamlı bir iyileşme sağlar. Bu iyileşmeyle birlikte hastaya kendini daha güzel hissettirir. 

Aynı zamanda seramik telinin yapısı ve rengi diş telinin takıldığı sırada güzel bir görüntü oluşturarak diş telinin çok daha güzel bir şekilde görünmesini sağlar. Yani geleneksel diş tellerinin aksine yoğun bir tel yapısı ve kötü bir görüntü oluşturmaz. 

Daha güzel ve modern bir diş teli görünümü sunar. Böylece hasta da özgüvenini yitirmeden günlük yaşamına ve sosyal ilişkilerine devam edebilir. Estetik, dayanıklılık ve sağlık yönünden yoğun bir kullanım alanı sunan seramik diş teli tedavisi diş yapı bozukluğu yaşayan hastaların öncelikli tercihi olmaktadır.

Daha detaylı ve kapsamlı bilgi alabilmek için Olydent Bayrampaşa Diş Kliniğimize gelebilir, online randevu sistemimizden ücretsiz randevunuzu talep edebilir veya 0531 964 2737 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Hemen Randevu Oluşturalım!