Invisalign Şeffaf Plak Mükemmel Gülüş

Mükemmel Bir Gülüşe Sahip Olmak Mümkün!

Invisalgn Nedir?

Diğer bir adı Invisalgn olan şeffaf plak telsiz diş tedavisi, daha sağlıklı ve düzgün görünümlü dişlere sahip olmak için uygulanan modern bir diş sağlık uygulaması yöntemidir. Uzun bir zamandır uygulanan ortodontik tedavilere alternatif olarak çıkan invisalgn diş tedavi yöntemi modern bir çözüm olarak günden güne popülerlik kazanmaktadır.

 

Invisalign Teen şeffaf plak tedavisi gençlerin diş telinde yaşayabildikleri özgüven kaybını yaşamadan yaşam standartlarını ve tarzlarını hiç kısıtlamadan diş çapraşıklıklarını giderebildikleri bir tedavi seçeneğidir. Invisalign Teen, hastaya özel üretilen şeffaf ve çıkarılabilir özellikte plaklardan oluşan bir tedavi yöntemidir. Diş çapraşıklıklarının yanı sıra açık kapanış, kesici dişlerinin birbirini fazla örtmesi ve dişler arasındaki mesafelerin açık olması gibi sorunların da giderilebildiği bir tedavi yöntemidir. Invisalign şeffaf plak tedavisi uygulandıktan sonra gerek çocuklar gerekse yetişkinler hayalini kurdukları mükemmel gülüşe sahip olabilirler.

 

Invisalign Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

 

Invisalign şeffaf plak tedavisinin ortaya çıkışı çocuklara yönelik süt dişleri ve daimi dişlerin birlikte bulunduğu karışık diş döneminde çocuk hastaların dişlerinin daha düzgün ve sağlıklı çıkarılmasına yönelik olmuştur. Fakat bu yöntemin farklı amaçlar için de kullanılabileceği fark edildikten sonra geniş bir kullanım alanına kavuşmuştur.

 

Dişlerin çapraşık olması diş sağlığı ve genel sağlık açısından zararlı mıdır? Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Hastanın diş çapraşıklığının bulunması sonucu dişlerde daha kolay çürümeler ve diş eti problemlerine sebep olabilir. Ayrıca bu tür problemlerin uç vakalarında yeme ve konuşma problemleri gibi temel faaliyetleri engelleyici olumsuzluklar da görülebilmektedir. Bu nedenle diş çapraşıklıklarının tedavi edilmesi oldukça önemlidir. Ayrıca diş çapraşıklıkları bazı vakalarda çeşitli bakterilerin kan dolaşımına girmesine ve nadir de olsa bazı bakalarda sistemik sorunlara yol açmaktadır. Dişlerin çapraşık olması ağızda kapanma sorununa yol açtığından çene bozukluklarına, diş gıcırdatma problemlerine, kas ağrılarına ve beslenme bozukluklarına neden olabilmektedir. Ayrıca kapanış bozukluklarından kaynaklı olarak gülerken estetik bozukluklara sebep olmakta ve hastaların psikolojik olarak gülme konusunda özgüvenini yitirmesine sebep olabilir ve sosyal ilişkilerde başarısızlıklara neden olabilir. Bu noktada invisalgn tedavisi önemli bir yer tutar. 

 

Olydent Bayrampaşa Diş Kliniğimizde profesyonel doktorlarımızla invisalgn tedavisi imkanlarından faydalanabilirsiniz. İletişim için Bayrampaşa diş kliniğimize gelebilir, 0531 964 2737 telefon numarasından ulaşabilir ya da online randevu sistemimiz üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Invisalign Ve Tel Tedavisi Farkı

Invisalign Tedavisinin Avantajları

Invisalign tedavisinin en büyük avantajı diş teli uygulamasının aksine diş çapraşıklıklarını giderirken görünürlüğünün ve fark edilirliğinin çok düşük olmasıdır. Ayrıca diş teli uygulamasında hasta yemek yedikten sonra diş tellerinin arasına yemek artıkları kaçabilmektedir. Invasalign şeffaf plak tedavisinde bu ihtimal bulunmamakta ve hastalar rahatlıkla yemek yiyebilmektedirler. Invalisign tedavisinde plaklara zarar verecek herhangi bir yemek, içecek sınırlaması bulunmamaktadır. Hastalarımız gönül rahatlığıyla yemeklerini yiyebilir ve diş teli tedavisinde olduğu gibi ağızlarında özgüven azalmasına sebep olabilecek metal parçalar takmadan sosyal yaşantılarına devam edebilirler.


Invisalign şeffaf plak tedavisinin bir diğer önemli avantajı ise takıp çıkartılabilir olmasından dolayı düğün, mezuniyet ya da özel günlerde hasta her ne kadar önerilmese de hayatın önemli anlarında bu plakları çıkarabilir ve ortodonti tedavisine kısa bir süreliğine de olsa mola verebilir. Ayrıca metal gibi sert ve rahatsızlık verebilen bir tasarımı olmadığı için hastalarımız her türlü sporu gönül rahatlığıyla yapabilir.


Invisalign tedavisinin bir diğer artısı ise daha tedaviye başlamadan dişlerinizin tedavi süreci sonrasında nasıl görüneceğine dair bir modellemenin yapılabiliyor olmasıdır. Bu tedaviye başlanmadan yapılan ağız içi taraması sonrasında bilgisayar destekli programlar ile mümkün olabilmekte ve kusursuza yakın sonuçlar alınabilmektedir. Ayrıca Invisalign şeffaf plak yönteminin hastaya özel uygulandığı unutulmamalıdır.


Daha detaylı bilgi almak için Olydent Bayrampaşa Diş Kliniğimize gelebilir ve alanında tecrübeli doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Muayene olmak istiyorsanız online randevu sistemimizi kullanabilir ya da 0531 964 2737 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.


Kimler Invisalign tedavisi yaptırabilir?


Invisalign şeffaf plak tedavisi çocuk, genç, yetişkin tüm yaş aralıklarında uygulanabilen ve her türlü diş çapraşıklıkları, kapanış bozukluklarını giderebilen bir teravi yöntemidir. Yetişkinlerde protez uygulaması öncesi dişi doğru konumlandırabilmek adına da invisalign şeffaf plak tedavisi uygulanabilmektedir. Bunların yanında cerrahi operasyon öncesi ve sonrası tedavi süreçlerinde de invisalign uygulaması yapılabilmektedir. Göründüğü üzere diş çapraşıklıklarının giderilmesinden cerrahi operasyon tedavilerine kadar çok geniş bir alanda kullanılabilen invisalign şeffaf plak tedavisi geleneksel diş çapraşıklığı tedavilerinin karşısında giderek popülerlik kazanmaktadır.


Invisalign Tedavisi Sırasında Kontroller Nasıl Yapılıyor?


Invisalign şeffaf plak tedavisinde plakların ortalama 10 günde bir değiştirilmesiyle birlikte diş yapısında değişimler başlar. İdeal tedavi sonuçlarını isteyen hastaların plakların yemekler haricinde günde en az 20 saat kullanımı beklenmektedir. Bu süreçte diş yapısı kontrolleri aylık ya da iki aylık periyotlarla yapılır. Fakat COVID-19 gibi özel durumlarda bu süreçler daha da uzatılabilir ya da kontroller online görüşmeler vasıtasıyla da yapılabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Hemen Randevu Oluşturalım!