Diş Ağrısı Ve Diş Hastalıkları

Kök Kanal Tedavisi

“Doğal dişin yerini hiç bir maddenin veya tedavinin tutmayacağı bir gerçek ve bu nedenle doğal dişlerimizin bakımını ve tedavilerini zamanında yaptırarak son noktaya kadar korumalıyız.”

 

Kanal tedavisinde, dişin sinirleriyle uğraşılması fikrinin hastaları en çok korkutan düşünce olduğunu görüyoruz. Bir defa kanal tedavisi tecrübesi yaşamış olanların bu düşüncenin çok abartılmış olduğunu anladıklarını, kanal tedavisi korkusunun genellikle de tedavi sırasında kötü bir deneyim geçirmiş olanlarda bulunduğunu gözlemlemekteyiz.

 

Kanal tedavisi lokal anestezi altında, hastalıklı diş sinir ve damarların çıkarılarak ağrının ortadan kaldırılması için yapılır.      

Yoksa dişi çekmek gerekir. Tedavide hedeflenen; kanal ağzından kök ucuna kadar olan tüm kök boşluğunun üç boyutlu olarak temizlenmesi, şekillendirilmesi, doldurulmasıdır.

Tüm bu işlemlerde steril aletlerle çalışmak tabii ki esastır. Kanal tedavili diş, ağız içinde bakıldığında regular dolgulu bir diş görünümündedir.

Tedavi sırasında dişte yeterli uyuşma sağlandıktan sonra, hasta için en rahatsız edici olan ağzın uzun süre açık kalma zorunluluğudur. Tedavi bitene kadar ağzın kapatılmamasının nedenleri ise;

1- Dişin sinir ve damarının geçtiği milimetrik tüp şeklindeki kanalların tükürük ile bulaşmasına engel olmak,

2- Kanalların temizlenmesi ve şekillendirilmesi amacıyla, belli bir sırası olan kanal eğelerini kullanmanın zaman alması.

OlyDent Bayrampaşa Diş Kliniği merkezimizden daha detaylı bilgi ve randevu almak için +0531 964 2737 telefon numarasını arayabilir ya da BURAYA tıklayarak doğrudan randevu oluşturabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Hemen Randevu Oluşturalım!