Diş Doktoru İzaura Sadıkova

İzaura Sadıkova

Diş Hekimi İzaura Sadıkova 1989 yılında Gürcistan Marneuli şehrinde doğmuş ilköğretim ve lise eğitimini Rusya’da tamamlamıştır. Üniversite öğrenimini ise Saratov State Medical University  named V.I. Razumovsky’de diş hekimliği üzerine yapan doktorumuz 2012 yılında mezun olmuştur. 2015 yılına kadar bu üniversitede yüksek lisans yapmıştır.Doktorumuz İzaura Sadıkova 2012-2014 yılları arasında Rusya’da 2014-2018 yılları arasında ise Azerbaycan’da çocuk diş hekimliği alanında çalışarak uzmanlaşmıştır. 2018-2019 yıllarında Hollanda’da çalıştığı zaman diliminde estetik dolgu alanında kendini geliştirmiş ve bu alanda birçok sertifika edinmiştir.2019 yılında Türkiye’ye taşınan İzaura Sadıkova bu tarihten itibaren ailemize katılmış ve edindiği uluslararası deneyimi hastalarımızın memnuniyetine sunmaktadır.

Diş Hekimliği

Diş hekimliği hakkında daha detaylı bilgi almak için Diş Hekimi Nedir? Diş Hekimi Ne İş Yapar? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Diş hekimi, diğer bir ismiyle diş doktoru; diş problemi olan hastaların dişini, diş etini ve ağız bölgesinin ilgili kısımlarını teşhis ve tedavi eden mesleğe verilen isimdir. Ayrıca diş hekimleri diş ve diş etlerinin bakımına yönelik yani genel ağız sağlığınıza yönelik tavsiyelerde bulunur.

 

Bir diş hekiminin en önemli görevi hastanın ağız ve diş sağlığını incelemek ve diş problemine yönelik uygun tedaviyi uygulamaktır. Diş doktorunun görev ve sorumluluklarını kısaca sıralayacak olursak şu başlıklar önemlidir;

  • Kırık ve tedavisi mümkün olmayan dişleri çekmek,
  • Çürük dişleri temizlemek ve kompozit(dolgu) ile doldurmak,
  • Kapanış bozukluklarına bağlı ısırık sorunlarını düzeltmek için dişleri tedavi etmek,
  • Diş problemlerini giderme esnasında hastanın ağrı hissetmemesi için lokal veya genel anestezi uygulamak,
  • Antibiyotik ya da diğer ilaçlar için reçete yazmak,
  • Takma diş, protez diş, implant tedavisi gibi ağız içi ekipmanların model ve ölçülerini hastaya uygun hale getirmek,
  • Hastaları diş fırçası, diş ipi, florid kullanımı ve diş bakımı gibi konularda uygulama noktasında bilgilendirmek,
  • Hasta bakımını ve uygulama koşullarını iyileştiren güncel konularda bilgiye sahip olmak ve bu bilgileri takip etmek.
× Hemen Randevu Oluşturalım!