Diş Kemiğinde Diş Implant Fotoğrafı

2022 Yılı Diş İmplantı Tedavisi ve Planları

Diş İmplantı Nedir?

 

Diş sağlığı insan hayatı üzerinde ve yaşam kalitesinde çok önemli bir noktaya sahiptir. Hastanın diş etlerinde yaşadığı bir problem ya da doğrudan dişin kendisindeki çeşitli faktörlere bağlı olarak başlayan çürükler dişinde problem yaşayan hastaların hayat kalitesini önemli ölçüde düşürmektedir. Diş implant uygulaması hayat kalitesinin iyileştirilmesi noktasında çok önemli bir yer tutar.

 

Diş ve diş etlerindeki problemler sonrası erken müdahale edilmediği takdirde dişin çekilmesi uygulanabilecek tek yöntem olabilmektedir. Böyle bir durumda dişin oluşturduğu boşluğun doldurulması hayat kalitesinin yükseltilmesi noktasında çok önemlidir. Aksi bir durumda hem sağlık hem de estetik olarak problemler yaşanabilmektedir.

 

Diş implantı çekilen dişlerin yerine modern teknikler kullanarak alternatif dişler sunan çok önemli ve yeni bir yöntemdir. Hastaların eksik dişleri OlyDent Bayrampaşa Diş Kliniğinde doğal görünüme en yakın şekilde tamamlanır. İmplant tedavi yönteminin uygulanmasından önce hastaların doğru bilgilendirilmesi ve sürecin eksiksiz bir şekilde hastalara aktarılması çok önemlidir. Diş İmplantının uygulama süresi hastanın durumuna, kemik ve diş yapısına göre 2 haftadan 4 aya kadar sürebilmektedir.

 

Diş İmplantı tedavisinde çekilen dişin bulunduğu yerdeki kemiğin içerisinde titanyumdan elde edilmiş ve insan sağlığına zararı olmayan vidalar yerleştirilmektedir. Diş İmplantı yerleştirildikten sonra vidanın üstüne hastanın diş yapısına ve şekline göre en doğal görünüm sağlanacak şekilde oluşturulan diş protezleri yerleştirilir. Bu şekilde eksik dişler olabilecek en doğal ve başka insanların anlayamayacağı şekilde tamamlanmış olur.

İmplant Fiyatları Ne kadar? 2022 İmplant Fiyatları Kaç Türk Lirası?

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık alanında da büyük gelişmeler görünmektedir. Diş sağlığı noktasında da durum benzer şekilde devamlı ilerlemekte ve gelişmektedir. Olydent Bayrampaşa Diş Kliniği genç ve yetenekli doktor kadrosu sayesinde teknolojik imkanları sonuna kadar kullanma ve siz değerli hastalarımıza en iyi ve en gelişmişmiş hizmeti sunma noktasında Bayrampaşa’nın en iyi diş klinikleri arasında yer almaktadır.

 

Diş implant teknolojisinin gelişmesi de sağlık teknolojisinin geldiği en son noktalardandır. Modern diş hekimliği uygulamalarından birisi olan implant teknolojisi ile hastalarımızın kaybedilen dişleri yeniden ve sağlığa en ufak bir zararı olmadan oluşturulabilmesi mümkündür. Zorlu işlemler gerektirdiğinden ve modern uygulama yöntemleri kullanıldığından implant uygulamaları diğer diş tedavi uygulamalarından fiyat olarak daha pahalı olabilmektedir. 2022 yılında diş implantı yaptırmak isteyenler fiyatları araştırmakta ve internette düzgün cevaplar bulamamaktadırlar. OlyDent Bayrampaşa Diş Kliniği olarak 2022 yılının Ağustos ayında diş başına uygulanacak olan hastanın dişlerinin durumuna göre, implantın menşei ülkesi ve markasına göre hastalarımıza 3000 Türk Lirası ile 7000 Türk Lirası aralığında fiyatlar verebilmekteyiz. Daha detaylı bilgi almak için Bayrampaşa Ali Fuat Başgil Caddesi üzerinde bulunan OlyDent Bayrampaşa Diş Kliniğimize gelip ücretsiz muayene olabilir ve işlemlerinize başlayabilirsiniz.

 

Diş İmplant Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 

Birçok insan diş implantı yaptırmak istiyor ve diş implantı yaptırma noktasında araştırmalar yapıyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi diş implantının hastalara sunduğu avantajlar ve çok yeni ve modern bir uygulama olmasıdır. Ayrıca eksik dişlerin tamamlanması noktasında implant tedavisi en etkili ve en doğru yöntemlerden birisi olarak kabul edilmektedir.

 

İmplant tedavisinin en önemli avantajı diğer dişlere zarar vermeden eksik dişin tamamlanabiliyor olmasıdır. Diğer eksik diş tamamlama işlemlerinde yanlarda bulunan dişler kesilir ve inceltilir. Fakat implant tedavisinde yan dişlere herhangi bir işlem uygulanmaz. Sağlıklı dişler korunur ve sadece eksik dişin oluşturduğu boşluk değerlendirilir. Dişler doğrudan çene kemiğine monte edilir ve hastaların kendi dişleriymiş gibi kullanabileceği bir protez diş elde edilir. Yemek yeme, konuşma ya da gülme gibi eylemlerde hiçbir problem yaşamazlar.

 

Eğer diş implantına başlanacak hastanın şeker hastalığı bulunuyorsa tedavi öncesinde kan şekeri değerleri normal seviyeye çekilir. Bunun dışında kemik erimesi problemi yaşayan hastalar belirli ilaç tedavileri uygulayarak implant uygulaması için kemiklerini hazırlarlar. Kan sulandırıcı hapların kullanımı da tehlike arz edebileceği için implant uygulamasından belirli bir süre önce hap kullanımına ara verilmelidir.

 

OlyDent Bayrampaşa Diş Kliniğimizde diş implantı işlemleri uzman hekim kadromuz tarafından titizlik ve müşteri memnuniyeti esas alınarak özenle gerçekleştirilir.

 

Dis-Doktoru-Dis-Muayenesi 

Diş İmplant İşlemi Nasıl Uygulanır?

 

Hastalar internetin hayatımıza iyice girdiği 2022 yılında diş implantı fiyatlarını araştırmadan önce bu sürecin nasıl bir işlem olduğunu ve bu süreçte hangi uygulamalar yapıldığını araştırmalıdır. Uygulamalar konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz Online Randevu Sistemimize form bırakabilir ya da 0531 964 2737 telefon numarasından OlyDent Bayrampaşa Diş Kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Diş İmplantı yapılmadan önce operasyon başında detaylı bir muayene yapılmalı, röntgen ve ihtiyaca göre tomografi görüntülemesi yapılmalıdır. Röntgen veya tomografi görüntülemesinden sonra çene kemiklerinin ve uygulama alanının ölçüleri alınır. Gerekli muayene, görüntü ve ölçümler yapıldıktan sonra hastaya özel tedavi takvimi ve planı belirlenir. Bu plan hasta ile paylaşıldıktan sonra gerekli işlemlere başlanılır ve bu süreç hastanın dişinin, diş etinin ve kemiklerinin durumuna göre 2 hafta ile 4 ay arası sürebilmektedir. Diş sağlığı tedavileri sabır ve zaman gerektiren bir süreçtir. Diş implantına karar vermeden bu süreç göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Diş implantı işlemine başlanmadan önce hastaların konforunun sağlanması adına hafif düzeyde sedesyon verilir. Sedesyonu hafif derecede uyku hali olarak tanımlayabiliriz. Hasta tam bir anestezi etkisinde olmamakla birlikte refleksler kontrol edilebilir bir şekilde uyuşma ve hafif derece uyku haline geçerler. Bu sayede kolay ve acısız bir şekilde operasyon gerçekleştirilir.

 

Diş implantlarının çene kemiğine yerleştirilmesinde farklı yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemlerden ilkinde implant vida çene kemiğine yerleştirilir ve üzerine iyileşme başlığı takılır. İkincisinde ise diş implantı çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzerine diş eti kapatılır ve iyileşme süreci beklenir. İkinci yöntemde iyileşme süreci tamamlandıktan sonra protez başlıklar takılmaktadır.

Her iki yöntemde de diş implantının olduğu yere geçici bir köprü diş oluşturulur. İyileşme süreci alt çenede 3 ay, üst çenede 6 ayı bulabilmektedir. Nadiren de olsa implant işlemi uygulandıktan sonra dişler direkt olarak takılabilmektedir. Fakat genelde bu sürelerin beklenmesi gerekebilir ve hasta olarak bu durumun bilincinde olmakta fayda vardır.

 

Cesitli-Implant-Boyutları-Ve-Turleri 

2022 Yılında Diş İmplantı Fiyatları

 

İmplant işlemlerine başlamadan önce doktor muayenesi ve hastanın diş, diş eti durumu, genel sağlık durumu ve görüntüleme verilerinin değerlendirilmesi şarttır. OlyDent Bayrampaşa Diş Kliniğimize gelerek ücretsiz bir şekilde muayene olabilir ve doktorlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Diş implantının fiyatlandırması ise doktorların muayenesinden sonra hastaya en uygun tedavi planı oluşturulduktan sonra belirlenmekte ve hasta bilgilendirilmektedir. Diş implantı fiyatlandırması tek diş özelinde yapılmakta olup hastaya uygulanacak diş implantı sayısına göre artabilir ya da azalabilir.

 

 

2022 yılında euro ve doların dinamik bir tutum sergiliyor olmasından dolayı Türk Lirası cinsinden fiyat vermek zor olsa da uygulama görecek diş implant başına 3000 Türk Lirası ile 6000 Türk Lirası arasında değişmektedir. Türkiye’de bu fiyatların aşağısında uygulama yaptığını vaad eden diş klinikleri olsa da etkili ve doğru bir tedavi uygulayan diş kliniklerinde bu şekilde bir fiyat aralığı bulabileceğinizi belirtebiliriz.

 

 

Uzman hekim kadromuz diş implantı uygulaması noktasında oldukça tecrübelidir ve 300+ implant uygulamasıyla Bayrampaşa Diş Klinikleri özelinde oldukça başarılı bir konumdadır. Olydent Bayrampaşa Diş Kliniğimizden randevu almak için Online Randevu Sistemimizde form doldurabilir ya da 0531 964 2737 telefon numarasından bize ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Hemen Randevu Oluşturalım!